MASTER SCHEDULE
LUHI
Summer
Basketball
LONG ISLAND'S HOME COURT ADVANTAGE!
A choice that can change your child's life!
NASSAU and SUFFOLK
LOCATIONS!
Call (631) 265-7142
Gus
Alfieri's
​Monday 1/16/17
​12 PM Syosset @ Massapequa
12 PM Manhasset @ Herricks
12:30 PM VS Central @ Port Wash
12:45 PM Malverne @ Wheatley
1 PM Farmingdale @ Uniondale
1 PM Plainview @ East Meadow
1 PM GN South @ Calhoun
1 PM Seaford @ East Rockaway
2 PM Oceanside @ Hempstead
4 PM Oyster Bay @ CS Harbor
FREEPORT TOURNAMENT
11 AM MacArthur vs TBA
1 PM Kellenberg @ Freeport



Tuesday 1/17/17
4:45 PM Elmont @ Carey
6:15 PM Island Trees @ Mineola
6:30 PM Jericho @ Garden City
6:30 PM Roosevelt @ Hewlett
6:30 PM Wantagh @ South Side
6:30 PM Floral Park @ Bethpage
6:30 PM VS North @ Lawrence
6:45 PM Sewanhaka @ GN North
6:45 PM Division @ Roslyn
7 PM Westbury @ Baldwin
7 PM Lynbrook @ Glen Cove
7 PM West Hempstead @ Clarke
7:30 PM Friends Acad @ VS South














Wednesday 1/18/17
4:30 PM Locust Valley @ Malverne
5 PM Freeport @ Farmingdale
6:15 PM Hicksville @ Westbury
6:15 PM Calhoun @ MacArthur
6:30 PM Baldwin @ East Meadow
6:30 PM CS Harbor @ Wheatley
6:45 PM Long Beach @ GN South
7 PM Uniondale @ Massapequa
7 PM Port Wash @ Plainview
7 PM Herricks @ Mepham
7 PM Seaford @ Oyster Bay
7:15 PM E Rockaway @ Carle Place



Thursday 1/19/17
4:30 PM GN North @ Carey
4:30 PM Roslyn @ Wantagh
4:30 PM Plainedge @ Floral Park
4:30 PM VS South @ W Hempstead
4:45 PM Garden City @ Elmont
5 PM Bellmore @ Sewanhaka
6:30 PM New Hyde Pk @ Roosevelt
6:30 PM Hewlett @ South Side
6:30 PM Glen Cove @ VS North
6:30 PM Bethpage @ Lawrence
6:30 PM North Shore @ Island Trees
6:30 PM Jericho @ Manhasset
7 PM Mineola @ Clarke




Friday 1/20/17
4:30 PM Uniondale @ Hempstead
4:45 PM East Meadow @ Hicksville
4:45 PM MacArthur @ Long Beach
5:30 PM Malverne @ Carle Place
5:45 PM CS Harbor @ Locust Valley
6:15 PM Massapequa @ Freeport
6:30 PM Baldwin @ Port Washington
6:45 PM Plainview @ VS Central
7 PM Syosset @ Oceanside
7 PM Calhoun @ Herricks
7:15 PM Oyster Bay @ E Rockaway






Saturday 1/21/17
10 AM Clarke @ North Shore
12 PM Elmont @ Jericho
12 PM Carey @ Bellmore
12 PM Wantagh @ Division
12 PM Hewlett @ Roslyn
12 PM Lawrence @ Plainedge
12 PM Bethpage @ Glen Cove
1 PM W Hempstead @ Friends Acad
1:30 PM GN North @ Garden City
2 PM Mepham @ Manhasset
2 PM Wheatlet @ Seaford
2 PM VS North @ Lynbrook
3 PM South Side @ New Hyde Park
4 PM Mineola @ VS South
Monday 1/16/2017
















Tuesday 1/17/17
3:30 PM Deer Park @ East Islip
4 PM Amityville @ Miller Place
4 PM Central Islip @ Bay Shore
4 PM Commack @ Longwood
4 PM Mt Sinai @ Shoreham WR
4:15 PM Brentwood @ Ward Melville
4:30 PM Bayport-BP @ Wyandanch
4:30 PM Lindenhurst @ Riverhead
4:30 PM Northport @ Walt Whitman
4:30 PM Connetquot @ Hills East
5:30 PM West Babylon @ Bellport
5:45 PM Copiague @ West Islip
5:45 PM Comsewogue @ Rocky Pt
5:45 PM Hills West @ Eastport/SM
5:45 PM Kings Park @ Hauppauge
5:45 PM North Babylon @ Newfield
5:45 PM Sachem Nh @ Sachem E
5:45 PM Smithtown E @ Huntington
5:45 PM Smithtown W @ Centereach
5:45 PM William Floyd @ Pat-Med
5:45 PM Westhampton @ Sayville
6 PM Islip @ Harborfields
6:15 PM John Glenn @ E Hampton
6:15 PM Hampton B @ Southampton



Wednesday 1/18/17
6 PM Babylon @ Ross
6 PM Pierson @ Bridgehampton
6:15 PM Mattituck @ C Moriches
6:15 PM Port Jefferson @ Mercy
6:15 PM Stony Brook @ Shelter I
6:15 PM Southold @ Greenport









Thursday 1/19/17
4 PM Deer Park @ Hills West
4 PM Islip @ Amityville
4 PM N Babylon @ Smithtown E
4 PM Rocky Point @ Westhampton
4:30 PM John Glenn @ Bayport-BP
4:30 PM Hampton Bays @ SWR
5:30 PM Kings Park @ Bellport
5:45 PM Copiague @ Newfield
5:45 PM Eastport/SM @ Hauppauge
5:45 PM Huntington @ Centereach
5:45 PM Miller Place @ Sayville
6 PM Wyandanch @ Southampton
6 PM Comsewogue @ Harborfields
6:15 PM Mt Sinai @ East Hampton


Friday 1/20/17
4 PM William Floyd @ Longwood
4:15 PM Sachem E @ Ward Melville
4:15 PM W Whitman @ Lindenhurst
4:30 PM Ross @ Mattituck
5:45 PM Brentwood @ Pat-Medford
5:45 PM Commack @ Sachem N
5:45 PM Connetquot @ Bay Shore
5:45 PM Newfield @ Portledge
5:45 PM Riverhead @ Hills East
6 PM Central Islip @ Northport
6:15 PM Babylon @ Mercy
6:15 PM Stony Brook @ Bridgeh
6:15 PM Shelter Island @ Southold
6:15 PM Greenport @ Pierson



Saturday 1/21/17
12 PM Smithtown West @ West Islip
1:30 PM West Babylon @ East Islip
2 PM Amityville vs TBA @ Erasmus
2 PM Huntington @ Northport
2:45 PM Rocky Point @ Sayville
7 PM Center Moriches @ Holy Trinity
7 PM East Hampton @ Stony Brook
Monday 1/16/17
12 PM Holy Trinity @ St. Peter's
Knox Prep @ MLK Classic














Tuesday 1/17/17
7:30 PM St. Anthony's @ Kellenberg
7:30 PM Holy Trinity @ Chaminade
7:30 PM St. Mary's @ SJB
























Wednesday 1/18/17
4:15 PM Waldorf @ Bay Ridge Prep
5:45 PM Sol. Schechter @ Portledge













Thursday 1/19/17
4:30 PM Knox Prep @ USMA
















Friday 1/20/17
4:30 PM OSNA @ Upper Room
4:45 PM Newfield @ Portledge
5:30 PM Waldorf @ Martin Luther
7:30 PM SJB @ St. Dominic
7:30 PM Chaminade @ St. Anthony's
7:30 PM Holy Trinity @ St. Mary's











Saturday 1/21/17
2 PM LuHi @ Wings Academy
2 PM Knox Prep @ Phelps
2 PM Avenues @ Knox
4 PM Center Moriches @ Holy Trinity












Sunday 1/22/17
2 PM Upper room @ Lawrenceville
Monday 1/16/17​​

Monday 1/16/17​














ABOUT ADDITIONS, CHANGES,
AND CANCELLATIONS
ABOUT ADDITIONS, CHANGES,
AND CANCELLATIONS
JANUARY 2017